knihyczech

knihyczech

Zubr si hledá místo – zimní peripetie

Kniha je pro děti ideálním dárkem – poučí a potěší. Je ale třeba nepodcenit výběr. Nemusíte se vracet k osvědčené klasice od Erbena, sázkou na jistotu je tvorba Oksany Buly z nakladatelství Host.

Pelíšek pro zubra

Příběh o zubrovi, který hledá nový pelech pro přečkání zimy, velmi hravou formou ukazuje, jak to chodí v lese, když mrzne a celou zem pokryje sníh. Tukoni, kouzelné lesní bytosti, kteří připravují zvířátka na spánek, mají napilno. Kontrolují zásoby, přinášejí klestí, pročesávají kožíšky. Pomohou všem, ale se zubrem si zkrátka nevědí rady. Ten se ale nechce jen tak vzdát a obchází poctivě všechny domky a skrýše, jestli by se tam nenašel volný koutek na přespání pro osamělého dobráka.

Zima přichází

Času ubývá, na zem dopadají první sněhové vločky. Zubr je nešťastný, ví, že zimu prožije o samotě, bude bloumat po bílých pláních a čekat na jaro a na své odpočinuté kamarády. Nedokázal to pochopit. Život a ruch v lese na chvíli utichl a široké okolí se skrylo pod bílou peřinu. Na zubra ale čekalo příjemné překvapení. Únava z nevyspání se nedostavila a život kolem něj byl sice jiný, ale stejně čilý jako v létě.

Příběhy k pomazlení

Oksana Bula ze sebe nechá promlouvat dítě. Ukazuje zapomenuté krásy přírody, které máme všichni na dosah, vytváří jednoduché příběhy, které zahřejí u srdce. Žádné zvraty, jen běžné starosti ze zvířecí říše. A co se v knihách ukrajinské spisovatelky aktuálně řeší?
  • Zubr si hledá hnízdo
  • Medvěd nechce jít spát
  • Co roste a žije v parku
  • Tukoni
Možná je její tvorba tak milá, protože nejen že skládá slova, ale je i autorkou překrásných kreseb. Neměla by vás minout.
Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek